Geoblog.pl    stecuthespecu    Podróże    Chiny Ludowe 2006 + Bonusy    Boże prowadź nas na Moskwe!
2006

Boże prowadź nas na Moskwe!

Rosja
Rosja, Moskwa

Pare minut przed 6 wysiadamy w Moskwie, odrazu ładujemy się do metra,kierunek - plac czerwony! Moskiewskie metro to mistrzostwo świata! Można by normalnie zwiedzać jak muzea :) Dobra bo głodni jesteśmy to jedziemy na ten plac. Jesteśmy jednymi z pierwszych ludzików, słońce dopiero wyłania się ponad Moskwe i co? mundurowi! w słynnych czapach radzieckich o średnicy większej niż standardowe znaki zakazów. He no to ładnie się nam dzień zaczyna, jeszcze tylko jaki kot by się przydał przebiegający nam droge, najlepiej czarny rzecz jasna i wtedy na 100we, na mur beton wyjazd będzie udany! No nic tam, posprawdzali paszporty pogawarili my chwile po ichniejszemu i paka:) I tu następne mistrzostwo świata w Moskwie - barwy wkoło placu który nie jest taki duży jak to czasami w telewizorni się wydaję - rewelacja. Jest i słynne mauzoleum, jest i cerkiwew, jest i kreml no i w końcu lamusiarski dom handlowy, ponoć bardziej lamusiarskiego to w innych krainach ciężko znaleść. Przysiadamy na jakichś schodkach, ja z łozbiszem ruszamy po jakiś chleb i wode. Daleko nie szukaliśmy, wystarczyło oddalić się jakieś 200 m od placu i przeciąć najszerszą jednokierunkową ulice świata :) ruch naszczęście jeszcze niewielki = szczęśliwie obracamy = śniadanko. Po posiłku z powrotem do metra i na stacje park kultury, gdzie to ma być basen w którym mamy dostąpić ostatniego prysznica przed transsybirem. Kto ma ten ma:) jak się okazało. Wstęp na basen w przeliczeniu na złotówki to jakieś 40 PLN za godzine!!! Kurdwa! co jest! No to co Grażyna decyduje się na wykup wstępu, Kurki się nie decyduje ale znany jest z tego że bez wykupu uda mu się wejść tzw wejściem dla VIPuf tu i tam i tak też robi. My z Łozbiszem zostajemy na plecakach, bo co w pociągu się nie można wykąpać!? Po wszystkiemu ruszamy znowu do metra i jedziemy na inny Moskiewski dworzec (chyba białoruski) z którego odjedziemy w kierunku syberi. Na miejscu jesteśmy zgodnie z planem czyli zdąrzyliśmy na pociąg, a nawet mamy czas "obmienić waljute" kupić jakiś prowiant piwka itp. Z okolic dworca jak i z wielu miejsc Moskwy podziwiać można słynne "rakiety nauk i kultur" których to w moskwie jest kilka, nie pamiętam dokładnie. Około 13 podjezdza nasz pociąg. Szukamy naszego wagonu, jest! ODJAZD!!!

Pep
Pep - 2008-02-17 21:14
I co Kurki wcisnal sie przejsciem dla ViPow?

Nie wiadomo czy taka kapiel przed podroza koleja jest zbyt dobra, wiadomo przeciez ze jak sie usunie 'naturalna konserwacje' to przez najblizsze 24 godziny zapach delikwenta staje sie bardziej nie przyjemny niz przed kapiela

stecuthespecu
Tomura Stecura